Aktualności

"Jak rozwiązać nierozwiązywalne - sztuka komunikacji w organizacji"

„Jak rozwiązać nierozwiązywalne – sztuka komunikacji w organizacji”           

Wraz ze Stowarzyszeniem PELIKAN zapraszam  na szkolenie, które mam przyjemność prowadzić,  skierowane  do liderów organizacji pozarządowych z Gdańska.

Co nowego w Salonie Mediatora - ankiety po siódmym spotkaniu

          Podczas ostatniego Salonu Mediatora poprosiliśmy uczestników naszego spotkania o wypełnienie, po raz pierwszy,  ankiet ewaluacyjnych. Dzięki wiedzy jaką uzyskaliśmy na ich podstawie, wiemy jakie są oczekiwania naszych gości, co sugerują odnośnie kolejnych spotkań i kogo chcieli by spotkać na kolejnych Salonach Mediatora.

          Ankiety wypełniło 26 osób, spośród których:

"ZA" czy "PRZECIW" obligatoryjności mediacji. Które z argumentów były mocniejsze?

Debata Oksfordzka poświęcona tezie "Obligatoryjność mediacji -mit czy rozwiązanie przyszlości" to także argumenty "głównych mówców" które tezę miały obronić lub ją obalić. 

Dzięki Sekretarzowi Debaty - Alicji Żurowskiej, mediatorowi "Conseo", argumenty obu grup, pojawiające się podczas debaty były na bieżąco spisywane. 

Poniżej przedstawiamy stanowiska grupy "za" i grupy "przeciw". Po głosowaniu, jakie przeprowadzone zostało na zakończenie  Debaty silniejsze okazały sie argumenty grupy "przeciw", które zdobyły 32 głosy. "Za" obligatoryjnością mediacji głosowało 29 osób.

DEBATA OKSFORDZKA "Obligatoryjność mediacji - mit czy rozwiązanie przyszłości"

Za nami Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku był obchodzony wyjątkowo – Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało, aby obchodami objąć cały tydzień pomiędzy 14  a 18 października 2013 roku i w tym czasie promować mediację, informować o jej zaletach i korzyściach z niej płynących poprzez prowadzenie warsztatów, konferencji, spotkań i pogadanek.

W Gdańsku Międzynarodowy Dzień Mediacji, przypadający na dzień 17 października 2013 roku, obchodziliśmy wyjątkowo.

I KONGRES MEDIACJI RODZINNEJ

Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych zaprasza na organizowany po raz pierwszy Kongres Mediatorów Rodzinnych. Celem Kongresu jest spotkanie, wspólne spędzenie czesu, wymiana wiedzy i doświadczeń, wzajemne inspiracje i tworzenie sieci kontaktów które mogą być dla mediatorów rodzinnych wsparciem w późniejszej praktyce mediacyjnej.

Mediator (prawie) doskonały – superwizja mediacyjna

Wszystkich tych, którzy prowadzą mediacje już od jakiegoś czasu a także tych, którzy dopiero w mediacjach stawiają pierwsze kroki zapraszam na:

SUPERWIZJĘ mediacyjną prowadzoną przez Marię Glegoła – Szczap - mediatorkę z długim stażem mediacyjnym, trenerkę i superwizorkę – członka Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, mediatora „Mediatorzy.pl”